O festivalu

Osmý ročník festivalu VeganFest, který se koná od 2. do 10. března 2019, opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale i zdravý a zábavný. V rámci VeganFestu se uskuteční řada přednášek, workshopů, promítání dokumentů a koncerty s veganskou tématikou. VeganFest pořádá brněnský Kolektiv pro zvířata – aktivistická skupina, která usiluje svou činností především o etický a rovnoprávný vztah lidí ke zvířatům.

vf2016-collage1

Hlavní program VeganFestu bude probíhat již tradičně během víkendů přímo v centru Brna v prostoru velkého sálu Café Práh. Přednášky jsou určeny jak pro laickou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu, především z Brna a okolí. Témata reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. VeganFest nabídne také veganské občerstvení a stánky s tričky, plackami, knihami a dalšími materiály o veganství a ochraně zvířat.

Na festivalovém YouTube kanálu bude možné zhlédnout záznamy  jednotlivých přednášek, workshopů a dalších akcí. Najdete zde samozřejmě i vše podstatné z přechozích ročníků.

Program letošního ročníku

VF2016-collage2


Festival je nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé z Kolektivu Pro Zvířata, kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto zdravého a etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.

Těšte se s námi!