VeganFest 2019 je za námi!

Autor: Lukáš Kubart

Autor: Lukáš Kubart

VeganFest je za námi!  I přes několik počátečních komplikací se vše povedlo jak mělo a minimálně pro nás se jednalo o dosud nejúspěšnější ročník. Téměř všechny přednášky byly plné a některé dokonce tak, že už se do sálu nevešli další lidé. Podle údajů, které máme k dispozici, se festivalu zúčastnilo celkem více než tisíc různých návštěvníků, z nichž velká část navštívila vícero dní z programu.

S organizací festivalu nám pomohlo spoustu lidí a i když zde nelze vyjmenovat všechny, rádi bychom zmínili alespoň ty, kteří nás podporují pravidelně již několik let. Jmenovitě je to určitě Jiřina − majitel VEGALITÉ, který naše aktivity podporuje celoročně, tatérka Mirik art, která bez jakéhokoliv nároku na honorář již potřetí pro nás nakreslila motiv na VeganFestové benefiční tričko a Luboš z Collective Collapse Clothing za to, že pro nás (a za nás) tato trička každý rok vyrábí a převzal si tak na svoje bedra naše starosti.

Celá akce trvala devět dní a my můžeme s jistotou říci, že bez dobrovolníků bychom ji nezvládli. Někteří pomohli už před akcí formou propagace, jiní pomáhali přímo na místě chystat sál, další seděli na stánku a jiní třeba převáželi vybavení nebo vařili pro přednášející. Každý z těchto lidí pro nás byl obrovskou pomocí a patří jim velký dík.

Festival by se samozřejmě nemohl uskutečnit bez účasti přednášejících, kteří často cestovali do Brna z velké dálky a učinili tak pokaždé bez nároku na odměnu. Kdyz vezmeme v potaz, že příprava na přednášku může trvat i dny, které si přednášející ukrajují ze svého času, tak je to skvělý a solidární způsob, jak pomoci zvířatům, planetě, ale i nám jako organizátorkám a organizátorům.

Opomenout nemůžeme ani kapely nebo tatéry a tatérky, díky jejichž benefičnímu tetování jsme mohli přispět na zachráněná zvířata na Azylová farma Jarikhanda, z.s. či personál podniků Café PráhMístogalerie – Dům Skleněná louka a DIE KÜCHE, kde se jednotlivé části VeganFestu konaly.

A samozřejmě vy, návštěvníci festivalu! To vy nám ukazujete, že má smysl pokračovat a váš zájem nás povzbuzuje. Je skvělé vidět, kolik lidí se zajímá o zvířata, životní prostředí a ohleduplnější způsob života.

Co říci nakonec? My, jako Kolektiv pro zvířata si dáme teď pár dní pauzu, ale v nejbližší době začneme zase makat na dalších akcích, které děláme. Aktuálně to budou pouliční veganské ochutnávky, projekt Nedělejme rozdílynebo tvorba dalších informačních brožur pro veřejnost. Pokud byste se chtěli do našich akcí zapojit, můžete vyplnit tento formulář − http://bit.ly/DotaznikDobrovolnici.

Pokud byste nám chtěli ohledem VeganFestu něco sdělit − vaše postřehy, připomínky nebo i pochvaly 🙂 − můžete nám zanechat komentář nebo zprávu.

Děkujeme, mějte se pěkně, dělejte svět lepším a my doufáme, že se s vámi zase brzy uvidíme! 🙂