VeganFest TV

Cestování a záchranné centra – témata dalších přednášek

Následující přednášky mají stejného autora – více informací o jeho cestování najdete na www.posveteposvojom.cz. Je také autorem webu www.veganstvo.org.

Další zajímavé přenášky z letošního ročníku

Záznam prvního z letošních workshopů

Jak si sami doma můžete vyrobit zubní pastu, přírodní univerzální čistič a deodorant? Praktické ukázky a k tomu spousta zajímavých informací od autorky webu kosmetikahrou.cz.

Odkazy na použité recepty najdete na YouTube v textu pod videem.

Klára Votavová – S dětmi na cestě ke zdravému stravování

Přinášíme další dva záznamy z letošního ročníku

Všechny ostatní najdete zde, o jejich zařazení se vždy dozvíte na Facebooku i zde na webu.

Pohled na vitamín B12 čima současné vědy

Suplementace vitamínu B12 je horkým tématem mnoha debat, a to nejen mezi vegany. Panuje kolem něj mnoho rozšířených mýtů, a málokdo může říci, že má v této problematice skutečně jasno. Pojďme tedy společně zjistit, jak se na B12 dívá současná věda.

OBRAZ – Obránci zvířat – kampaň za zákaz kožešinových farem v ČR

Další přednáška z letošního VeganFestu se týká tématu kožešinových farem. Kampaň za jejich zákaz odstartovala před rokem skupina OBRAZ – Obránci zvířat.

Jak tato kampaň probíhá, čeho se doposud podařilo dosáhnout a jaké jsou výhledy do budoucna? Nejen o tom nám poví předseda OBRAZu.

Zveřejněny první záznamy z letošního ročníku

Na festivalovém YouTube kanálu jsou již ke shlédnutí první dvě přednášky z letošního ročníku VeganFestu. Další budou brzy přibývat a o jejich zařazení se vždy dozvíte na Facebooku i zde na webu.

Jan Šťastný – Strava a životní prostředí

Další záznam velmi zajímavé přednášky JUDr. Jana Šťastného, který je předsedou České vegetariánské společnosti a mj. také autorem známé knihy „Hřbitov na talíři“. Zabývá se v ní ekologickými souvislostmi našeho stravování, a to nejen pokud jde o živočišné potraviny.

Žaneta Tužinčinová – Veganství jako přednost pro celou rodinu

Lidí, kteří nikdy v životě nejedli maso, není v našich končinách mnoho. Žaneta je jednou z nich – vyrůstala ve veganské rodině, a tuto tradici nyní předává dále svým dětem. Dozvíme se tedy, jaké bylo vyrůstat v rodině, kde je veganství přirozenou součástí života pro vícero generací, a také o veganské výchově jejích dvou synů.